بازدید نایب رئیس و کارشناسان مرکز خدمات سرمایه گذاری استان از پروژ تله‌کابین شرکت گردشگری هزاره غرب ارومیه

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، مدیرکل و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با اشاره به اهم اقدامات و پیگیری‌های معمول مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، گفت: پیگیری و رفع مشکلات پیش‌روی این پروژه در دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان، جزوتکالیف مصرح و قانونی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری است.
داود غفارپور در ادامه با اشاره به نام‌گذاری سال 95 به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"، افزود: ارائه خدمات از سوی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان به سرمایه‌گذاران خارجی نه تنها وظیفه سازمانی بلکه وظیفه شرعی است، بنابراین منتظر همکاری و تعامل بیشتر مدیران این پروژه، جهت تسریع در انجام کارهای اجرایی آن هستیم.
عبدالباقی عبداله عبدالرحمن عضو هیئت مدیره و سرمایه‌گذار خارجی شرکت گردشگری هزاره غرب ارومیه‌ نیز، ضمن ارائه گزارش کلی از اقدامات و نتیجه پیگیری‌های معمول در راستای رفع مشکلات شرکت و با ابراز تأسف از عملکرد مدیریت قبلی پروژه، مهمترین مشکل پیش‌روی این شرکت را مشکلات داخلی آن و عدم همکاری سهام‌داران در رفع برخی مشکلات از جمله عدم صدور کارت بازرگانی، ترخیص ماشین‌آلات و تجهیزات وارداتی و توقیف اموال پروژه در انبارهای عمومی گمرک ارومیه، عنوان نمود.
ایشان واگذاری اراضی مورد نیاز طرح، معافیت حقوق ورودی ماشین‌آلات و تجهیزات، تأمین آب مورد نیاز و ایجاد سازه محافظ در محل تقاطع دکل‌های تله‌کابین را از دیگر مشکلات پروژه مزبور عنوان نموده و بر عزم جدی خویش برای پیگیری و رفع مشکلات یاد شده از مسیر دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، تأکید نمود.
دز ادامه، مرادی مدیرعامل شرکت گردشگری هزاره غرب ارومیه، در راستای پیگیری موانع و مشکلات پروژه، توضیحاتی را ارائه نموده و به قرارداد شرکت مزبور با شرکت STM ترکیه و عدم اجرای تعهدات فی‌مابین در زمینه ساخت و ارائه قطعات و تجهیزات مورد نیاز، اشاره کرد.
ایشان از ارائه طرح مطالعاتی به شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان به‌منظور ایجاد سازه محافظ در محل تقاطع دکلهای تله‌کابین با دکلهای انتقال برق توسط شرکت هزاره غرب، خبر داد.
در پایان، مقرر گردید به منظور رفع چالش‌های موجود شرکت گردشگری هزاره غرب ارومیه، جلسه‌ای با حضور استاندار و رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، مدیرکل و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و سرمایه‌گذار خارجی شرکت مزبور در هفته آتی برگزار شود.

تاریخ خبر سه شنبه 26 مرداد سال 1395
دفعات نمایش 37634 بار
 
لیست نظرات
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است